Zajęcia integrujące grupę klasa 6

Pobierz

Przebieg ćwiczenia: W kręgu każdy uczestnik mówi o tym, co robi słabo, kończąc zdanie słabo robię, bądź: jestem słaby w .. Każdej grupie dajemy kartkę papieru i prosimy a zapisali na niej cechy wspólne wszystkich osób z grupy.. Zabawa integracyjna "Uściśnij dłoń" Uczestnicy chodzą swobodnie po sali, prowadzący podaje im kolejne instrukcje : - uściśnij jak najwięcej dłoni, - stańmy w kręgu, weźmy się za ręce i zróbmy fale, - stańmy w ciasnym kręgu zróbmy jednocześnie przysiad.. "Zaczarowane ludziki" Dzieciom biegają po sali, rozmawiają, lub podśpiewują.Najważniejsze rady dla wychowawców, którym zależy na pracy ze zintegrowaną klasą Jeżeli chcesz by twoja klasa była zintegrowanym zespołem: staraj się jak najlepiej poznać swoich uczniów, nie zapominaj o rodzicach swoich wychowanków i zaproś ich do współpracy pracuj w atmosferze akceptacji i zaufaniaProwadzone w tym dniu zajęcia integracyjne mają korzystny wpływ na wzajemną komunikację i zrozumienie, zwiększają poczucie bezpieczeństwa i podnoszą gotowość do współdziałania.. Zabawa 6 - Ptaszku zaszczebiotaj Wszyscy siadają na krzesłach w kole.. Rozwijanie samoświadomości.. Nauczyciel ma do dyspozycji materiał filmowy z udziałem psychologa, a także instrukcje do wykonania ćwiczeń, których celem jest zintegrowanie .Zabawy integracyjne w przedszkolu to bardzo ważny element, szczególnie w toku wrześniowych zajęć!.

... Ćwiczenia integrujące grupę.

To zależy tylko od Ciebie.CELE: - kreowanie poczucia przynależności do grupy - wdrażanie do współodpowiedzialności - uświadomienie uczniom, że są członkami społeczności, a klasa jest miejscem, gdzie wspólnie się bawią i pracują - wdrażanie do bezpośredniego komunikowania się - budowanie więzi - integracja grupy MATERIAŁY POMOCNICZE - duży arkusz szarego papieru, - białe i zielone kartki, - pisaki, nożyce, - taśma klejąca, - rozsypanka zdaniowa w kopertach, - muzyka relaksacyjna, - piłeczka .Zajęcia integrujące grupę klasową (zajęcia przewidziane na 2 do 3 godzin lekcyjnych) Cele : -Budowanie pozytywnych relacji grupowych -Budowanie poczucia bezpieczeństwa -kształtowanie klasy jako grupy mającej świadomość wspólnoty zadań oraz równych prawi obowiązków osób do niej należących - poznanie praw dzieckaTo co będzie interesować 11-latka nie koniecznie będzie ciekawe dla 19-latka.. Nie upuścić piórka!. NIEDOKOŃCZONE ZDANIA 1.. Wiele z nich świetnie sprawdzi się na dziecięcych imprezach, np. urodzinach.. Gorące krzesła; Zwierzątka, szukajcie się!. Należy zachęcić uczniów do rozmowy aby poznali siebie lepiej.. Dzięki temu maluszki czują się lepiej, a my, jako nauczyciele, mamy szansę .. Szumy komunikacyjne; Odwróć koc, nie dotykaj podłogi!.

Korzystając z informacji zdobytych na jednym ze szkoleń- " Gry i zabawy integrujące grupę ...Przygotowane zadania mają dostarczyć uczestnikom wiedzę na temat swoich cech osobowości i preferencji.

Uczenie się odkrywania emocji i uczuć oraz określania i wyrażania uczuć.. Zachęcam Cię też do zapoznania się z kartami metaforycznymi.W roku szkolnym 2015/2016, zauważyłam pogorszenie sytuacji wraz z pojawieniem się na świetlicy kilku uczniów klasy pierwszej, nie stosujących się do regulaminu świetlicy i mających problem w odnalezieniu się w grupie starszych dzieci.. Budowanie więzi pomiędzy uczniami 4.. Budowanie pozytywnego obrazu samego siebie poprzez pozytywne wzmocnienie ze strony innych osób 5.. Więcej aktywności integracyjnych znajdziesz we wpisie Zabawy integracyjne w grupie.. Na sygnał "jajko" szuka "jajka" i gra w parze w "Nożyce, kamień, papier".Zabawa bardzo prosta, ale wywołuje wielkie ożywienie i śmiech.. W następnej rundce kończy się zdanie: ludzie mówią, że jestem dobry w.Sep 17, 2021W grupach 6-7-osobowych uczestnicy stają wkręgu, jedna z osób staje w środku, usztywnia swoje ciało, zamyka oczy i poddaje się grupie, która wprawia ją w ruch podającdelikatniezrąkdo rąk, w różnych kierunkach.. Dzisiaj czuję się.. 2.1.. "Super-kura" Dzieci spacerują po dywanie wystawiając przed sobą zaciśniętą pięść - wszyscy są "jajkiem".. Zapobieganie agresji i wymuszeniom.. Zabawa trwa do momentu, aż wszyscy znajdą się w środku..

Uczniowie podają swoje propozycje zasad i norm, które dobrze wpłyną na atmosferę w klasieAug 31, 2020Mar 8, 2022Pierwsze zajęcia z nową klasą należałoby zacząć od wzajemnego poznania swoich imion.

Co zrobić?. Druga grupa tworzy wokół nich większe koło, tak aby każdy miał parę i stał do siebie zwrócony buzią.. Zróbcie to tak!Ćwiczenie 6 - Rzeczy, które robię źle Cele: samopoznanie, budowanie zaufania, integracja grupy.. Integracja zespołu klasowego poprzez lepsze poznanie i zrozumienie sie 2.. Jedna osoba zostaje na środku i jej zawiązuje się oczy chustką.. Stymulowanie wyobraźni społecznej.. Każda para przez 1-2 minuty rozmawia ze sobą odpowiadając na pytania: Co będziesz robić dziś?. Na początku roku, kiedy w naszej grupie pojawiają się nowe maluszki, to bardzo ważne, by poznać swoje imiona, dowiedzieć się czegoś o obcych rówieśnikach.. 13.Zakończenie zajęć.. Oto przykładowe ćwiczenia: Wizytówki - uczniowie wykonują kartę ze swoim imieniem, która na stałe może stać na ławce, a do ćwiczeń w kole czy na dywanie można ją zabierać.. NOWY ROK SZKOLNY, NOWE GRUPY, NOWE ZAJĘCIA .. Ta zabawa, która przyszła prawdopodobnie ze Stanów i wcale nie służyła edukacji, genialnie nadaje się do klasy, szczególnie na zajęcia integracyjne.Scenariusz zajęć integrujący klasę do której uczęszcza dziecko z zespołem Downa Grupa, w której funkcjonują uczniowie w pełni sprawni i z niepełnosprawnością ma przed sobą wiele wyzwań..

Dla wychowawcy jest to możliwość obserwowania grupy, poznania zwyczajów i stosunków panujących w zespole, a co za tym idzie ułatwia planowanie dalszej pracy wychowawczej.Akcja integracja - pomysły na zadania integrujące grupę.

Do tej zabawy integracyjnej potrzebujemy sporo wolnego miejsca.. Pozwolą również lepiej się poznać i zintegrować, by efektywniej pracować w klasie.. Rozwijanie umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji i uzasadniania własnych racji.. Rozwijanie empatii.. Ale zanim zaczniecie czytać opisy tych ćwiczeń, ważne jest dla mnie, aby wybrzmiała jeszcze jedna kwestia.1.. Sprzyja również poznawaniu się.. Tworzenie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w zespole klasowym METODY:integracja grupy lepsze poznanie uczniów Dzielimy klasę na dwie grupy.. Część 1 1.Zabawa jest wesoła, bo raczej nie uda się obrócić i złapać ramionami balonika całej grupie.. Więcej ciekawych gier integracyjnych znajdziesz też na naszym kanale Youtube: Zabawy Integracyjne.Uczniów dzielimy na grupy 6-10 osobowe.. Łączy nas wiele!. Wprowadzenie do klasy dziecka z zespołem Downa nie jest łatwym zadaniem.Jan 21, 2022Możesz potraktować ten zbiór jako bazę inspiracji jako przerywniki w trakcie Twoich zajęć.. Jedna grupa tworzy małe koło stojąc do siebie plecami.. W tym czasie wszyscy zamieniają miejscami.Gry i zabawy integracyjne polecam wszystkim nauczycielom w szkołach i przedszkolach.. Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie 3.. Na to zadanie dajemy około 10min.- o tym co wydarzy się w klasie nie mówimy osobom spoza grupy, - do siebie zwracamy się po imieniu, - mówimy w swoim imieniu, - mamy prawo nie uczestniczyć w wybranym ćwiczeniu, - podczas zabaw mamy wyłączone telefony komórkowe.. Tylko dwie minuty!. Poniżej proponuję 6 moich integracyjnych hitów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt