Opis lektury oto jest kasia

Pobierz

W Kasi narasta uczucie krzywdy, bunt i złość.Omówiliśmy dziś lekturę "Oto jest Kasia".. Kto jest autorką książki "Oto jest Kasia"?. Powieść dla dzieci 7-9-letnich, zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają.. Mieszka razem z rodzicami i starszym bratem Jurkiem.. Główna bohaterka utworu Miry Jaworczakowej to ośmioletnia dziewczynka.. Ja jako dziecko w sumie zupełnie nie przypominałam Kasi.. Streszczenie, analiza, interpretacja (Agnieszka Marszał).. Zaczęliśmy od Kasi.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Jest bardzo cierpliwy i wyrozumiały dla Kasi, stara się pomagać rodzicom i nie sprawiać im kłopotów.. Pomaga tacie w sprzątaniu mieszkania podczas pobytu mamy w szpitalu, pomaga też Kasi w poprawieniu ocen w szkole; stara się być pomocnym mamie w opiece nad Agnieszką.Oto jest Kasia ocena, kodowanie.pdf.. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Kasi na tle szkolnych i rodzinnych zdarzeń.. Kasia jest bardzo zdolna i ambitna, a nauczyciele cenią ją za ogromną ochotę do nauki, sumienność i niesamowitą pilność.. Jak miała na imię nowa koleżanka w klasie Kasi?. A może tylko tak mi się wydawało.Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych..

D. DankowskaTest ze znajomości lektury pt: "Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź.

Charakterystyka postaci.. Oto jest Kasia - streszczenie, plan wydarzeń .. • Mira Jaworczakowa - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Sprężyna - streszczenie, problematyka • Mała księżniczka - streszczenie, plan wydarze .W streszczeniu opis najważniejszych fragmentów książki jest zapisany większą czcionką, natomiast mniej istotnych - mniejszą.. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć.Kasia to główna bohaterka książki Miry Jaworczakowej pt. "Oto jest Kasia" To dziewczynka o prostych włosach, okrągłej rumianej buzi, ciemnych oczach, z odrobinę zadartym nosem.. Książka ta została wydana w 1959 r. a jej autorką jest Mira Jaworczakowa, polska pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.Oto jest Kasia - streszczenie.. Wszystkie przerwy w szkole spędza na grach, zabawach i rozmowach ze swoimi koleżankami.Wypracowanie jest charakterystyką Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia".. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.. Dziś zastanawiam się, dlaczego akurat ta książka.. Treścią jej są przeżycia 8-letniej dziewczynki, która pewnego dnia - w związku z narodzinami siostrzyczki - traci swoje miejsce najmłodszego dziecka w rodzinie..

Inne dzieci również ją lubią i uważają za dobrą, sympatyczną koleżankę.Pobierz: opis postaci z lektury oto jest kasia.pdf.

Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. Tytułowa bohaterka powieści to ośmioletnia dziewczynka - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej.. Tworzymy lapbooki związane z książką.. Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.. Potem samodzielnie redagowaliśmy opis.. Kiedy rodzi się jej siostrzyczka Agnieszka, Kasia nie może pogodzić się z utratą uprzywilejowanej pozycji najmłodszego dziecka w rodzinie.Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. W dalszej części opracowania mniejszą czcionką wyróżniono wiadomości nieobowiązkowe, trudniejsze, dla zainteresowanych.. Przynależność gatunkowa - powieść obyczajowa.. W lekturze wyszukiwaliśmy zdań opisujących dziewczynkę.. Jest młodszym dzieckiem z dwójki rodzeństwa.. "Oto jest Kasia" to jedna z najlepszych książek pisarki Miry Jaworczakowej.. Kasia - charakterystyka postaci, "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.Oto jest Kasia- omówienie lektury "Oto jest Kasia" to moja ulubiona lektura z czasów, gdy sama byłam uczennicą klasy trzeciej..

Ma okrągłą, rumianą buzię, szarobure oczy ... oto jest kasia cyfrowe-spis tresciRozpoczynamy pracę z lekturą "Oto jest Kasia".

Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków - której rodzi się siostrzyczka.. Charakterystyczne motywy - wzięcie na wychowanie sieroty oraz inne.. Jakie przezwisko miała ciocia Krysia?. Autor: DD o 17:31.Połącz cechy charakteru Kasi z właściwymi argumentami.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 8,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z domownikami, przestaje .Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.. Sądzi, że jeśli zmusi wszystkich, by się nią zainteresowali, to wszystko będzie tak, jak dawniej.Mira Jaworczakowa "Oto jest Kasia" - charakterystyka Kasi.. Pewnego dnia do ich rodziny dołącza młodsza siostra, Agnieszka .. "Oto jest Kasia" to opowieść o małej dziewczynce, która zyskuje małą siostrzyczkę.. główna bohaterka książki Miry Jaworcza-kowej, jest uczennicą drugiej klasy szkoły podsta-wowej.. Co ciekawe, dzieci wytropiły w niej kilka błędów wychowawczych (ocenionych jako błędy według dzisiejszej wiedzy psychologicznej, w latach 60-tych wyglądało to zupełnie inaczej) popełnionych przez rodziców głównej bohaterki..

DownloadOto jest Kasia - test znajomości lektury, test z lektury / Memorizer.Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza.

Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.. Kasia .. "Oto jest Kasia" to książka, która z pewnością umili czas Twojego dziecka i przeprowadzi je przez trudny okres dorastania.. Streszczenia lektur do gimnazjum i matury - tylko u nas tak tanio!Odnajdź imiona członków rodziny Kasi.CAŁY audiobook kupisz tu - dotychczas wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków - rodzi się sio.W streszczeniu opis najważniejszych fragmentów książki jest zapisany większą czcionką, natomiast mniej istotnych - mniejszą.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadka - której rodzi się siostrzyczka.. Lekkie pióro Miry Jaworczakowej, przystępny w odbiorze język opowieści i bohaterka, z którą łatwo się utożsamić, to największe zalety tej pozycji.Jurek - starszy brat Kasi i Agnieszki, kocha obie swoje siostry.. a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.Lektury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt