Dlaczego staś był odpowiedzialny

Pobierz

Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Przed porwaniem Staś był bardzo zarozumiały i chełpliwy.. odważny, mężny wyprawił się nocą przez dżunglę, szukając ratunku dla Nel .Mówią różnymi językami, wychowali się w różnych kulturach i tradycjach.. Był wysoki i silny, oraz bardzo dobrze się uczył.Stasia wyróżniała tolerancja.. b) Problem przetrwania odpadów nie został jeszcze rozwiązany.. +1 pkt.. Potrafił odróżnić dobro od zła.. Gdy nie mieli co jeść, żebrał, aby dziewczynka nie zmarła śmiercią głodową.. Ojciec jego, Władysław Tarkowski pracował przy budowie kanału Sueskiego, z pochodzenia był Polakiem, dlatego Stasia z ojczyzną łączyły bardzo silne więzy.Kiedy Staś Tarkowski był : a) odpowiedzialny, b) troskliwy/opiekuńczy?. Urodził się i wychował w Port Saidzie i z tego powodu nazywany był "dzieckiem pustyni".. 90% 51 głosów.. Staś był wesołi i towarzyski.. Szanował ojczyznę i podkreślał swoją polskość.. Był dzielny, ponieważ w nocy poszedł do obozu Lindego, mimo że nie wiedział kim jest.. Chłopak uwierzył w to, że wszystko jest możliwe, kiedy Nel umierała, a jednak udało się znaleźć lekarstwo dla niej.. Jakim chłopcem był Staś?. Poznali się na Balu Debiutantów w Warszawie.. Odpowiedz fraszka o nauczycielce chemi (iwona) tylko zeby sie rymowaloCharakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Mądrze sprawował opiekę nad Nel, przewodniczył w pieszej drodze po Afryce.Był odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracowników (tu odpowiedzialny znaczy 'mający obowiązek dopilnowania czegoś'), Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za te błędy ( odpowiedzialny: 'ponoszący winę za coś')..

Czuł się za nią odpowiedzialny.

(informacje w rozdziale 1.). Błyskawicznie znajdują wspólny język.. Staś jest również bardzo odważny, ponieważ odmówił Mahdiemu przyjęcia jego wiary.ściągaj.. Chłopak nie dawał po sobie poznać stresu jaki przeżywa, trzymał emocje na wodzy.. Niestety nie zawsze Staś był taki dobry, uważał, że może mieć wszystko.. Murzynów, Meę i Kalego, traktował jak równych sobie.. Był doskonałym uczniem.. Ale przede wszystkim: wiara, chrześcijańskie wartości, optymistyczny stosunek do świata i ludzi.. Jednak, gdy miał możliwość zabić porywaczy zdobył się na odwagę gdyż była to jedyna możliwość, aby uwolnić siebie i Nel od porywaczy.. Staś miał czternaście lat.. W Krakowie spotkali się na Światowych Dniach Młodzieży.. Podaj jeden przykład.. Question from @Xneversayneverx - Szkoła podstawowa - PolskiFeb 26, 2021Straciła apetyt, wstrząsały nią dreszcze, a chwilami traciła nawet przytomność i majaczyła.. Żebrał o jedzenie i oddał dziewczynce ostatni łyk wody.W sytuacji, gdy miał możliwość zastrzelić Idrysa nie zrobił tego, ponieważ tamten stał do niego tyłem.. Wspaniale radził sobie w trudnych sytuacjach.. Natomiast jego matka zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. a) Nadeszły chmury.. Początkowo był bardzo pewny siebie, odznaczał się młodzieńczą zarozumiałością, "chełpliwością", był przekonany, że poradzi sobie w każdej sytuacji, jednak porwanie pokazało, że "jest małym chłopcem, z którym każdy może zrobić, co zechce"..

Wszystko to sprawiło, iż w czasie próby okazał się odpowiedzialny, odważny i konsekwentny w dążeniu do celu.

Chłopiec urodził się w Port-Saidzie, i zamieszkał tam razem z ojcem, który był Polakiem.. Czym się interesował?. Choć rodzina zagwarantowała mu niemałe sumy na wszelkie .Czy zmienił się podczas podróży?. Po porwaniu Staś się zmienił.. Jakim był uczniem?. Jakim był uczniem?. Ojciec uczył go dyscypliny i szacunku do ojczyzny oraz ludzi.. Jakim chłopcem był Staś?. Nazywano go dzieckiem pustyni, bo urodził się w Port Saidzie i wychował w Afryce.. Był blondynem o niebieskich oczach.łydeczkiikolanka16 Staś Tarkowski był opanowany, ponieważ zdawał sobie sprawę, że jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za młodszą od niego Nel.. Pozytywną cechą Stasia była ofiarność.. Mówił biegle po polsku, angielsku, francusku i arabsku.. To on wpadł na pomysł, jak uwolnić Kinga z wąwozu.Staś był wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Przyszły król rozpoczął swój niezdrowy związek ze światem finansjery już w czasie młodzieńczej podróży po Europie.. Chłopiec był trochę zarozumiały.. Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. Jego ojciec to Polak - starszym inżynierem kompanii Kanału Sueskiego.. Staś Tarkowski to czternastoletni chłopiec..

Matka była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.Był wobec małej przyjaciółki bardzo troskliwy i czuły, czuł się za nią odpowiedzialny.

Nawracał ich na wiarę chrześcijańską.. W obozie Lindego Staś zauważył niedaleko od ich obozowiska dym - musieli więc być gdzieś ludzie.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Staś Tarkowski, bohatera W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza, był czternastoletnim chłopcem.. Staś wiedział, że jeśli będzie podchodził do wszystkiego ze spokojem to Nel nie będzie się martwić i będzie widziała w nim .Czy zmienił się podczas podróży?. Zachowywał się jak dojrzały mężczyzna, był bardzo odpowiedzialny, sprytny i stanowczy.Staś Tarkowski był chłopcem bardzo odpowiedzialnym.Nie załamywał się w trudnych sytuacjach.Wiele razy dowiódł,że stać go na prawdziwe bohaterstwo.Opiekował się Nel jak dorosły mężczyzna,podczas wędrówki podejmował mądre i dojrzałe decyzje.Staś był troskliwy i opiekuńczy np.w Omdurmanie głodował ,aby Nel miała co jeść.Gotów był umrzeć ,by tylko Nel przeżyła.Dzięki swoim umiejętnościom bardzo łatwo nawiązywał kontakty i znajomości: Staś urodził się, wychował i doszedł do czternastego roku życia w Port-Saidzie, nad kanałem, wskutek czego inżynierowie, koledzy ojca, nazywali go «dzieckiem pustyni».. (informacje w ostatniej części rozdz.. (informacje w ostatniej części rozdz..

Staś uświadomił sobie, jak ważny w życiu człowieka jest Bóg.Mimo pobłażliwości, jaką okazywał dziewczynce, lubił ją bardzo i czuł się za nią odpowiedzialny.

Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. (informacje w rozdziale 1.). Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. odważny, mężny wyprawił się nocą przez dżunglę, szukając ratunku dla Nel, … odpowiedzialnySwoją drogą miało to też dobre strony, gdyż dzięki temu nie załamywał się w trudnych chwilach, tylko poszukiwał wyjścia z opałów.. Szanował wszystkich i nie zważał na kolor ich skóry.. Miał bląd włosy, błękitne oczy i ciemną cerę.. Febra była bezlitosna - dziewczynka zaczęła ocierać się o śmierć.. (…) Znał wszystkich - zarówno inżynierów i urzędników komory, jak i robotników, Arabów i Murzynów.Troszczył się o nią w podróży.. Staś był niezwykle mądry, bystry i spostrzegawczy.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Staś wiedział, że musi szukać pomocy - inaczej Nel umrze.. W użyciu rzeczownikowym odpowiedzialny ma znaczenie zbliżone do ostatniego z przywołanych - 'osoba ponosząca winę za coś', np.Dlaczego Staś Tarkowski jest uważany za odważnego werka2101 Newbie Odpowiedzi: 1 0 people got help Najnowsze pytania w kategorii Język Polski Zastąp podane zdanie zdaniem bezpodmiotowym.. Marzył o bohaterskich czynach, których w przyszłości dokonał.. Bardzo szybko zorientował się, że zostali z Nel porwani.Podstawowe informacje o bohaterze.. Czym się interesował?. jednak wraz z rozwojem fabuły bohater dojrzewa, zdobywa kolejne doświadczenia, przezwycięża czasem bolesne trudności.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. ?W pustyni i w puszczy.. Znał wiele języków.. Łączy ich arystokratyczne pochodzenie.. W akcji powieści chłopiec ma 14 lat.. Dopisz zdarzenia, sytuacje uzasadniające podane cechy bohatera..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt