Zapisywanie dat różnymi sposobami ćwiczenia klasa 3

Pobierz

Prowadząca: Ewa Krzywiecka Klasa: 1a Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 10- zadania różne.. Dzień Matki.. Boże Narodzenie.. Dzień Dziecka.3.. Praca w grupach.. Miesiąc oznacz znakiem rzymskim.Dodawanie i odejmowanie w zakresie 50 - dopasuj wynik.. Każda karta pracy zawiera numeryczny opis poziomu trudności.. Wpisz w koło nazwy pór roku i miesięcy.. Zapisz dzisiejsza datę wybranym sposobem.. Z kolei w tradycji amerykańskiej kolejność jest inna: miesiąc - dzień - rok.Dostateczny (3) -Uczeń z pomocą nauczyciela zapisuje plik różnymi sposobami na różnych nośnikach, pracuje w oknach dwóch programów oraz korzysta z wyszukiwarki internetowej.. Zapisywanie dat, cyfry arabskie.. Każda z grup otrzymuje kalendarz oraz kartkę z zadaniem do uzupełnienia: - Wpisz daty.. Stosowanie cyfr rzymskich w praktyce ( zapis dat, pięter, katalogowanie itp.) Wykonywanie obliczeń kalendarzowych w sytuacjach życiowych (rozwiązywanie zadań tekstowych).. Numer poziomu odpowiada mniej więcej klasie szkolnej, ale nie zawsze jest to dokładne dopasowanie ze względu na zmieniające się podstawy programowe w szkole.. Przedział dat i nazwy dekadNa trzy różne sposoby zapisz daty podanych świąt ?. Na którą godzinę .. Zapisz podane daty słownie lub za pomocą cyfr.. Cele operacyjne: Uczeń: - Sprawnie dodaje i odejmuje liczby w zakresie 10; - Umie porządkować liczby jednocyfrowe; - Porównuje liczby w zakresie 10; - Sprawnie koloruje obrazek wg wyników działań; - Potrafi współpracować w zespole na rzecz .klasa 3 - Lato, chmurka z 9 kropkami (po lewej stronie) , ..

•Zapisywanie daty różnymi sposobami(Moje ćwiczenia cz.1 zad.

Sam dzień i miesiąc.. Pobieranie pliku.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14939 razy.. Zasady publikacji.May 5, 2021Scenariusz zajęć Data: 16.02.2016r.. 10.XII.- zapisuje daty różnymi sposobami 7.14 - wykonuje obliczenia kalendarzowe 7.14 - wykonuje proste obliczenia zegarowe 7.15 - odmierza potrzebną ilość materiału, tnie papier i tekturę oraz montuje modele zagród 9.2c - dba o ład i porządek w miejscu pracy 9.3a - bierze udział w grze w minipiłkę nożną 10.3aCelem ćwiczenia jest utrwalenie tabliczki mnożenia.. Podział uczniów na grupy.. Od 3 stycznia do 6 stycznia jest .. dni.. Ćwiczenia mat.-przyr.. Uczniowie układają kartoniki chronologicznie, od najstarszej daty.. Odejmowanie w zakresie 100.. Zapisz je według wzoru.. To chyba najczęstszy sposób zapisu.. Regulamin.. - Co to znaczy, że liczba jest jednocyfrowa?KLASA BEATA SZYSZKA ALINA TARADYŚ BEATA SOKOŁOWSKA-KOSIK.. .Po pierwsze, poszczególne elementy w zapisie daty oddzielamy kropkami, które pełnią funkcję separatora (nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowo spacji!).. Gdy używamy cyfr rzymskich do zapisu miesiąca, wtedy .. dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 100 Połącz w pary.. Korzystanie z ćwiczeń interaktywnych np. "Cztery kwartały roku", "Plany Bartka"Ćwiczenia; Ćwiczenia dłoni; Ćwiczenia rytmiczne; Ćwiczenia spostrzegawczości przeliczania rysowania dokładności i precyzji; Ćwiczenia w tworzeniu wyrazów z rozsypanek literowych; Ćwiczenie koncentracji; Decymetr; Deltoid; Diagnoza gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej; Dla Taty; Dlaczego nie należy niszczyć drzew; Dni tygodnia; Doba; DodawanieKarty pracy (42) - Styczeń - Poziom 3..

Temat: Dodawanie i odejmowanie liczb różnymi sposobami.

Nazwy miesięcy zastąp znakami rzymskimi.. Ćwiczenia - określanie dnia tygodnia/miesiąca według daty, rok zwykły, rok przestępny, określanie liczby dni, które upłynęły, wiek, kwartałJan 25, 2021Zapisywanie dat kilkoma sposobami i układanie ich w kolejności chronologicznej.. Polityka prywatności.. Słowa rok i wiek oraz ich skróty (r., w.). Zapisywanie dat, cyfry rzymskie.. Powiązane quizy.. Zalecamy wybór poziomu trudności w zależności od potrzeb i możliwości .2.. W szkole ma być 3 godziny, lekcje rozpoczyna od 8.00, a czas dojścia ze szkoły do dentysty to 20 minut.. Po drugie, przed liczbą oznaczającą dzień nie należy wstawiać zera (np. zapis: "09.08.2015" jest błędny, poprawnie powinno być: "9.08.2015"), z kolei przed liczbą oznaczającą miesiąc "0" ma charakter obligatoryjny.Dni 1 - 3 stycznia 2010 roku należały jeszcze do 53. tygodnia 2009 roku.. Dopuszczający (2) -Trudność sprawia mu zapisywanie pliku różnymi sposobami na różnych nośnikach, praca w oknach dwóch programów oraz korzystanie z .Materiał składa się z sekcji: "Z historii kalendarza", "Daty i kwartały", "Wieki".. - Odczytaj daty.. - Zapisz daty.. Zapisz podane liczby za pomocą cyfr arabskich.. (0 - 2 punktów) 13-11-2016r.. XX - IV - X - IX - XXV - XIX - VI - VIII - XII - 1 2 3 4 5 7 6 8 9 10 12 11 26 maja 2014 r. 26.05.2014 r.Dodawanie i odejmowanie pisemne - zdalne nauczanie.odkrywców klasa Ćwiczenia część 2 ..

Odejmowanie w zakresie 100 - wstaw brakującą liczbę.Rozwiązywanie zadań tekstowych różnymi sposobami w klasie III.

• Rozwiązywanie zadań: ważenie, Odejmowanie typu 365 - 156 różnymi .wg Nauczycielzpasja.. a) Kolejność: 3.. Połącz strzałkami rosnąco znaki rzymskie.. Uzupełnij tabelkę, wpisując daty według wzoru.. Zacznijmy od samych cyfr, i to cyfr arabskich (notabene wymyślonych przez Hindusów).. Sprawdzian z edukacji matematycznej dla kl. III.. (10) - Ile liczb można zapisać za pomocą tych cyfr?. Materiał zawiera 1 film, 10 ćwiczeń, w tym 8 interaktywnych.. Kopia klasa 3 dodawanie i odejmowanie w zakresie 1000 Połącz w pary.Zapisywanie dat - zapis miesięcy cyframi arabskimi i znakami rzymskimi (Moja matematyka, cz.1 zad.1 str. 3; zad.2 str. 4) 7.14; 7.15 Obliczenia kalendarzowe - zadania z tekstem.Nauczyciel przygotowuje dla każdej grupy zapisane na kartonikach daty różnymi sposobami.. Dodawanie w zakresie 100 - wstaw brakującą liczbę.. Porównywanie wyników (dodawanie i odejmowanie do 50) Znajdź składnik lub odjemnik (do 50) Dodawanie w zakresie 100.. W 2014 r. 1 stycznia wypadł w środę, czyli pierwszy tydzień 2014 r. trwał od 30 grudnia 2013 r. do 5 stycznia 2014 r. Uzupełnij zdania.. Klasa 2 Klasa 3 Matematyka dodawanie i odejmowanie do 100 działania z okienkami Nowa Era..

Temat: Pisanie liczb wielocyfrowych - zapisywanie i porządkowanie liczb trzycyfrowych zgodnie z podanym warunkiem.

1 stycznia 2005 wypadł w sobotę, czyli pierwszy tydzień 2005 roku rozpoczął się w dniu ….W języku polskim daty możemy zapisać na kilka sposobów.. - Jak możemy zapisywać daty?. Najpopularniejsze z nich przedstawiamy poniżej.. Ćwiczenia z cyframi arabskimi.. Wstęp.. Możesz także rozwiązać online zadania o podobnej tematyce w formie interakcyjnego quizu i poćwiczyć podobne umiejętności za pomocą komputera lub urządzenia .Data publikacji 2010-04-06 Średnia ocena .. - Jak nazywamy znaki, przy pomocy których zapisujemy liczby?. (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) - Ile jest cyfr?. Od 15 kwietnia do 30 kwietnia jest .dni.. Plik karty w formacie pdf do pobrania: Kliknij na link karta001.pdf lub na kartę obok.. 1 -2 str. 75) •Upływ czasu - zabawa matematyczna.Zapisywanie dat.. (cyfry) - Wymień poznane cyfry.. Sam miesiąc i rok.. - Zapisz liczby za pomocą znaków rzymskich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt