Liczebniki po francusku do 100

Pobierz

jw2019 "Termin półtorak wywodzi się od liczebnika »1,5« .Liczebniki porządkowe po francusku.. Nie jest to żadne pocieszenie na nowo uczących się języka francuskiego.. Źródła danych: Dane na podstawie serwisów Wikipedia i Wiktionary na licencji: CC BY-SA 3.0.. Informacje o celach przetwarzania danych znajdziesz w "Ustawieniach zaawansowanych", a szczegółową informację o .liczebniki z wymową po francusku od 0-100. tylko po koleji proszę i szybko bo to musze mieć na jutro 0 ocen | na tak 0%.. .Baza wiedzy / Język francuski Liczebniki od 0 do 100 z wymową poleca 84% 2718 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze 0 - zero 1 - un/une [ę] 2 - deux [de] 3 - trois [trła] 4 - quatre [katr] 5 - cinq [sęk] 6 - six [sis] 7 - sept [set] 8 - huit [łit] 9 - neuf [nef] 10 - dix [dis] 11 - onze [ąz] 12 - douze [duz] 13 - treize [trez]#frenchwithvincent French4me.net / Simply the best place to learn French Nauka francuskiego z zmotywowanej, wykwalifikowanej, miłej i rodzim.Liczby po francusku Język francuski to jeden z niewielu języków wywodzących się z kręgu języków germańskich, który zawiera nazwy liczb zupełnie nie kojarzących się z liczebnikami sąsiada (prócz six i neuf).. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.Jun 29, 2021Więcej na darmowym kursie: kurs dla początkujących: = 4 x 20..

Uczymy się liczyć po francusku od 0 do 100!

Wersja do druku; W innych językach.. Cały zakres do 99 idzie jak widać w tabelce poniżej : Liczebniki po francusku.. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. 0 Zéro zero 1 un jeden 2 deux dwa 3 trois trzy 4 quatre cztery 5 cinq pięć 6 six sześć 7 sept siedem 8 huit osiem 9 neuf dziewięć 10 dix dziesięć 11Liczebniki złożone (Należy pamiętać, że zawsze oddzielamy poszczególne części myślnikiem lub dodajemy spójnik et przy liczebnikach, zakończonych cyfrą jeden) 17 dix-sept 18 dix-huit 19 dix-neuf 70 soixante-dix 80 quatre-vingts 90 quatre-vingt-dix Liczebniki, które nie są pełnymi dziesiątkami tworzy się podobnie jak w języku .Możesz żądać dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wyrazić sprzeciw wobec ich przetwarzania i wnieść skargę do Prezesa U.O.D.O.. No, ale cóż "uczyć się trzeba".. liczebnik: .. Lekcja 16 Przedmioty szkolne .. Tę stronę ostatnio zmodyfikowano o 20:42, 6 kwi 2020.Zapis słowny oraz wymowa liczb po francusku.. Zapraszam do nauki!. porządkowy - le numéral ordinal.. Podczas tej lekcji nauczysz się jak tworzyć liczby porządkowe w języku francuskim - pierwszy, drugi, ósmy.. Strona główna.. « un million » i « un milliard » są rzeczownikami które mają liczbę mnogą i występują z przyimkiem « de », np. 4 millions de voitures (4 miliony samochodów) liczebniki główne występują przed rzeczownikiem, jak np. deux vélos (dwa rowery), six pommes (sześć jabłek)Poniżej Liczby po francusku podano dla Ciebie od 1 do 100..

Podstawowe liczebniki w języku czeskim .

Kto jest odważny i podejmie wyzwanie?. Stworzymy w ten sposób liczbę 43 - f ørtitre.. sept, .. , neuf, dixFrancuskie liczby od 1 do 100 mają kilka niuansów, o których należy pamiętać.. Polecane teksty: 85% Czasowniki z jezyka francuskiego być, nazywać się, lubić, mówić, szukac, rozumiec, 86% L'Aquarium de la Rochelle.Indeks:Czeski - Liczebniki.. Formularz do zamiany liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku francuskim: Podaj zapis liczby po francusku.. kto mi powie jak się wymawia i pisze liczebniki od 0 do 100 po niemiecku 2010-08-23 19:57:35; Jadę na wakacje do Francji.. Z Wikisłownika - wolnego słownika wielojęzycznego.. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. liczebnik noun masculine + gramatyka liczebnik zbiorowy liczebnik określający liczność grupy elementów .. Imię Boże a liczebniki hebrajskie Le nom de Dieu et les chiffres hébreux.. Z nami bez problemu nauczysz się wszystkich podstaw!. Zauważ, że pomiędzy liczbami nie ma żadnego łącznika.. Zasada tworzenia liczb powyżej liczby 20 jest prosta.. Tak więc zapraszamy.liczby po francusku liczby po polsku jak są po francusku 24 fiszki szymaszczyk Francuski liczby 0-100 101 fiszek magdawozniak64 Wyświetlone 1-2 z 2 rekordów..

W liczebnikach ...Jak to powiedzieć po francusku?

wypróbuj za darmo kursy językowe Fiszkoteki lub stwórz własne fiszkiPlay this game to review French.. Lekcja 18 .84% Liczebniki od 0 do 100 z wymową.. Zatem 68 to 60 + 8, czyli soixante-huit.Liczebniki od 0 do 100 :) .. Lekcja 15 Sala lekcyjna .. Śledząc liczby regularnie każdego dnia, możesz z łatwością wzmocnić swoją edukację językową dzięki filmowi, który dla Ciebie przygotowaliśmy.. 88% Coś dla początkujących!. 1.1 Pod względem semantycznym liczebniki w języku rosyjskim dzielą się na dwie grupy:; 1.2 Pod względem gramatycznym liczebniki w języku rosyjskim dzielą się na trzy kategorie:; 1.3 Pod względem budowy liczebniki w języku rosyjskim dzielą się na trzy grupy:; 1.4 Odmiana liczebników w języku rosyjskim; 1.5 Przykłady liczebników .Zasada liczb po norwesku numer 1 - dziesi ątki.. liczba.. Wyłączenia odpowiedzialności: Dane dostępne na stronie mogą zawierać nieścisłości i błędy.. Lekcja 17 Kolory .. Fiszek jest aż 101 (wliczając cyfrę 0), dzięki którym bez problemu dowiesz się, jak liczysz i będziesz kojarzył jeszcze więcej liczb, niż tylko francuskie liczby do 100. liczby (0 - 100) autorzy: falco, .Polityka prywatności: Ten serwis używa plików cookies w celach statystycznych.. Lekcja 14 Przybory szkolne ..

Podstawowe liczebniki w języku francuskim ( français) liczebnik - le numéral.

Liczba Pisownia polska Zapis słowny po francusku Wymowa; 1: jeden: un: 2: dwa: deux: 3: trzy: trois: 4: cztery:liczebnik po francusku słownik polsko-francuski.. Suomi; Edytuj linki.. Podobne pytania.. Z Wikisłownika - wolnego słownika wielojęzycznego.. Naucz się języka francuskiego ; Blog Naucz się języka francuskiego :: Lekcja 12 Liczby .. Autorzy strony nie gwarantują ich poprawności i kompletności.Indeks:Francuski - Liczebniki.. 0 0 Odpowiedz.. Na pierwszy rzut oka jest to dość szokujące, ale po pewnym czasie staje się całkowicie naturalne.. Jak widać, gdy kończy się na 1, słynna i, w ten sposób mówi się 21 dwadzieścia jeden, mówi się 61 soixante i inni itp. Pozostałe liczby są ułożone w logiczny sposób, jedyną rzeczą jest to, że trzeba je połączyć myślnikiem.. Opanowanie materiału nie powinno zająć Ci więcej niż 5 minut!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt