Plan wydarzeń szpaka mateusza

Pobierz

Czy zemsta śmieszy współczesnego czytelnika dodaj dw.umiejętność formułowania planu wydarzeń; przypomnienie treści lektury - obowiązki szpaka Mateusza w akademii; Przebieg lekcji: Z pliku nr 2 wpisz do zeszytu temat i wymień obowiązki szpaka.. W rzeczywistości jest on autorem książki "Akademia Pana Kleksa".. Największą pasją chłopca były jednak konne polowania, których król zabronił mu aż do ukończenia czternastego roku życia .Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza.. d) pomoc doktora Paj-Chi-Wo - czapka bojdychanów.. Szatan z siódmej klasy jaka była sytuacja Francuza .. Wychowanie Mateusza na królewskim dworze.. Pomoc Mateusza.Zaczarowany w szpaka Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem - synem potężnego króla i spadkobiercą jego wspaniałego królestwa.. Cudowne uzdrowienie przez doktora Paj-Chi-Wo.. A oto szpak .1.. Zabicie króla wilków przez Mateusza.. Mateusz opowiada chłopcu o swojej przeszłości - był księciem, ale zabił króla wilków i za karę wilki spustoszyły jego kraj, a on sam zamienił się w ptaka dzięki cudownej czapce .Polecenie grupowego napisania planu wydarzeń wyprawy Adasia do Psiego Raju (zadaniem domowym było przypomnienie sobie treści rozdziału, plan wydarzeń klasa uczyła się pisać podczas pracy z lekturą).. Wtargnięcie wilków do pałacu.. Adaś w Psim Raju: ukochany czworonóg - Reks, nietrywialne opowieści o psach, ulica Dręczycieli jako ostrzeżenie..

Dzieje szpaka Mateusza.

"Osobliwości" i tajemnice profesora.. Osobliwości pana Kleksa.. Wycieczka do Fabryki Dziur i Dziurek.. Kiedyś a na końcu księciem, potem zostałem .. 1.Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" .. Bezpowrotna zamiana Mateusz w szpaka.. Rozpacz księcia.. a) pasja młodego księcia.. Niezwykłe działanie pompki powiększającej.. gdzie podczas licznych podróży mógł zgubić guzik.. Przybycie szpaka i powrót ptaka wraz z chłopcem do akademii.. I znów zaznaczam odpowiednie fragmenty o szpaku Mateuszu, tym razem na czwartek 15 X.. Pan Kleks żegna się z uczniami, a sam przemienia się w guzik (ten od czapki Mateusza).. Udana próba latania podjęta przez autora dziennika.. Grupa, która wykona polecenie najszybciej i poprawnie, otrzymuje 4 piegi, kolejne -3, 2, 1.. Ojciec zabronił mu jeździć konno z powodu wypadku, jakiego dziecko doznało.Plan wydarzeń niezwykłej opowieści mateusza.. Poszukiwany skarb tudzież napotkanie na Królewnę Żabkę.. Zamiłowanie księcia do konnej jazdy i polowań.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. f) przemiana księcia w szpaka.. c) choroba chłopca.. Odrabiał z chłopcami lekcje i często zastępował pana Kleksa w szkole, kiedy na przykład mężczyzna szedł łapać motyle na drugie śniadanie.Pobierz: plan wydarzeń fabryka dziur i dziurek.pdf.. Wycieczka do fabryki dziur i dziurek..

Historia szpaka Mateusza.

Trafił na sprzedaż i przechodził z rąk do rak, aż na targu w Salamance kupił go pan Kleks.. Jego sympatię zyskuje Adaś Niezgódka, któremu Mateusz opowiada o swoim życiu.10) Wydarzenia z życia szpaka Mateusza z "Akademii Pana Kleksa" - karty pracy do planu wydarzeń.. Niegojąca się rana księcia.. Naucz się czytać w/w rozdział i opowiadać historię szpaka Mateusza zgodnie z planem.. e) atak wilków na królestwo.. • Akademia Pana Kleksa - streszczenie, plan wydarzeń • Akademia Pana Kleksa - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Czy chciałbyś być uczniem Akademii Pana Kleksa .• Historia Mateusza • Opowieść o Akademii pana Kleksa - główny wątek powieści • Czas i miejsce akcji "Akademii pana Kleksa" • Opis poszukiwania skarbów • Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" • Recenzja "Akademii Pana Kleksa" • Opis przygody Adasia w psim raju • Artyzm powieści Jana BrzechwyNasze małe śledztwo.. b) nieprzyjemne spotkanie z królem wilków.. Zabicie króla wilków.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. Nocna wyprawa na grzbiecie Ali Baby.Szpak Mateusz - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa Mateusz według historii, którą opowiedział Adasiowi, był w przeszłości księciem.. Zamiłowanie księcia do konnej jazdy i polowań.. Zaczarowany prezent od chińskiego doktora.. Przybycie chińskiego uczonego..

Plan wydarzeń opowieści Mateusza 1.

Dzieciństwo Mateusza na królewskim dworze.Życie w akademii i prezentacja pana Kleksa., Dzieje szpaka Mateusza., Osobliwości i tajemnice profesora., Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju., Lekcje w akademii., Obowiązki i zabawy uczniów., Wycieczka do fabryki dziur i dziurek., Sen Adasia o siedmiu szklankach., Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego., Ożywienie Alojzego przez pana Kleksa., Uroczystość w .Mateusz wyznał Adasiowi, że jest księciem.. akademia; .. Adaś jest także powiernikiem szpaka Mateusza, który jest wielkim przyjacielem profesora.. W tym celu zapisz sformułowania z ramki przy .troska szpaka o młodzików, poranne zajęcia dzieci.. Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego.Mateusz - charakterystyka Mateusz był szpakiem , który potrafił doskonale mówić, choć wypowiadał tylko końcówki wyrazów.. Zadanie baloników z koszyczkami.. Przybycie chińskiego uczonego.. "Osobliwości" i tajemnice profesora.. 8.Ułóż wydarzenia we właściwej kolejności, przypinając je do osi czasu.Mateusz jest gadającym szpakiem, którego pan Kleks kupił na targu w Salamance.Jest ulubieńcem i pomocnikiem pana Kleksa, często zastępującym go w obowiązkach.. Wtargnięcie wilków do pałacu.. Jako szpak Mateusz próbował porozumieć się z siostrami, jednak go nie rozumiały..

Plan wydarzeń.

Pomysł na zajęcia z czwartakami podczas spotkania z lekturą Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" :)Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa, Dzieje szpaka Mateusza, Osobliwości i tajemnice pana Kleksa, Przygody Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju, Zajęcia w Akademii, Obowiązki i zabawy uczniów, Wycieczka do fabryki dziur i dziurek, Sen Adasia o siedmiu szklankach, Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego, Uroczystość w Akademii (relacja o życiu na Księżycu .plan wydarzeń opowieści o pochodzeniu ognia 2011-02-12 15:39:48 Mamy ołożyć plan wydarzeń do historii mateusza - akademia pana kleksa 2012-02-14 08:58:21 Napisz w 20 punktach plan wydarzeń Romeo I Julia :D 2013-01-21 16:04:10Historia szpaka Mateusza Przypomnij sobie historię szpaka Mateusza - możesz też obejrzeć fragment filmu (od 43.30 do 1.13.40, czyli ok. pół godziny)Historia Szpaka Mateusza.. Wizyta w fabryce dziur pana Bogumiła Kopcia.. Odejście fryzjera Filipa.. Plan wydarzeń "Akademii pana Kleksa" .Akademia powoli znika.. Nocna wyprawa na grzbiecie Ali Baby.. Wizyta Adasia w kuchni.. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.. Nietypowe lekcje szkolne.. Przygoda Adasia Niezgódki - wizyta w psim raju.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.Aby poznać tajemnicę szpaka Mateusza, rozwiąż następujące zadania: 1.Utwórz zdanie z rozsypanki wyrazowej i zapisz je w wyznaczonym miejscu.. ptakiem, zmieniłem się Kleksie w autora .. Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza.. Magiczna naprawa tramwaju.. Plan wydarzeń.. W tym celu zapisz sformułowania z ramki przy odpowiednich punktach planu.. W przypadku błędów w planie proszę o .Pomoże ktoś będę bardzo wdzięczny.. Kim albo czym jest szpak Mateusz?. Powrót oka wysłanego na Księżyc .. Lot Adasia w przestworza i odwiedziny w psim raju.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Dzieje szpaka Mateusza.. Opis Akademii Pana Kleksa i codziennego życia chłopców.. Usługiwano mu i spełniano wszystkie jego kaprysy, a w wieku siedmiu lat powierzono jego edukację dwunastu mędrcom.. Uporządkuj plan wydarzeń opowieści szpaka Mateusza: Rozpacz księcia.. Z pliku nr 1 wpisz do zeszytu plan wydarzeń.. Życie w Akademii i prezentacja pana Kleksa.. Odnalezienie pompki w stawie za pomocą prawego oka.Plan wydarzeń.. Złamanie zakazu ojca i konna przejażdżka.. Program wycieczki, reklama telewizyjna, plakat, sprawozdanie.. Mateusz znów staje się człowiekiem i oznajmia Adasiowi, że tak naprawdę zmyślił całą historię o tym, że był kiedyś księciem.. Obowiązki i zabawy uczniów.. Zamiłowanie do jazdy konnej i polowań.. Zabicie króla wilków.. a) wygląd profesora i jego niezwykłe umiejętności.. Jeden z bohaterów "Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. Poszukiwanie guzika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt