Jak napisać sprawozdanie z lektury

Pobierz

Pamiętaj, że niektóre z poniższych wskazówek mogą nie być przydatne podczas pisania prac na inne kierunki studiów oraz inne kursy, nawet te prowadzone w Instytucie Filozofii UJ).W imieniu kikora napisz sprawozdanie ze spotkania Aliny z Balladyną.Udowodnij że znasz treść; Wyobraź sobie że znalazłaś się w baśnioborze; Wyobraź sobie, że spotkałaś fauna i idziesz idziecie do zamku.. Wstęp - określ temat sprawozdania, czas i miejsce zdarzenia, podaj uczestników.. mam napisać sprawozdanie z lektury NowyZeszyt w kratkę Jan Twardowski.. rymy do słowa prostokąty;NApisz sprawozdanie z lektury opowiadania Antoniego Czechowa Śmierć urzędnika.. Jak napisać wypracowanie z lektury?Jednym z zadań na egzaminie ósmoklasisty z polskiego może być napisanie krótkiego przemówienia.. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie.Każde sprawozdanie powinno być napisane w oparciu o podstawowe punkty formalne: tytuł sprawozdania, prezentacja tła opisywanego wydarzenia, fakty w kolejności chronologicznej zakończenie - podsumowanie i ocena podpis.. Najlepiej, jeśli autor uczestniczył naocznie w opisywanym wydarzeniu - może być to relacja z wyjścia do teatru, na mecz koszykówki lub udział w innym ważnym i ciekawym evencie.. "Zemsta" - sprawozdanie z książki "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia..

Jak mamy napisać : 1.

Streszczenie utworu.. Przedstawione muszą zostać najważniejsze momenty, jednak warto także uwzględnić szczegóły.. Tytuł musi zachęcać do zapoznania się ze sprawozdaniem, wciągać odbiorcę do lektury.Sprawozdanie z kolei jest inaczej mówiąc wierną relacją z wydarzeń.. W dniu ……………Sprawozdanie z lektury, audycji telewizyjnej, muzycznej, radiowej - tu podczas relacjonowanie wyróżnia się część: - informacyjną , gdzie informujemy o tym co jest przedmiotem sprawozdania np. w przypadku książki podajemy: tytuł i autora, gatunek literacki , temat i główną problematykę, zaś w przypadku sztuki teatralnej podajemy .Jak napisać sprawozdanie?. Ciekawym, prostym językiem.. napisz opowiadanie z dialogiem.. Henryk Sienkiewicz, którą dostał za dzieło pt. "Quo vadis", napisał je ze względu na swoje zamiłowanie do historii, a w szczególności do czasów starożytnych.. Ostatnią część sprawozdania można poświęcić na refleksje własne.. się wydarzyło.. Rozwinięcie - opowiedz po kolei, co się wydarzyło.. Ukazuje nam, jak młodzi ludzie radzili sobie w tych trudnych latach konspiracji, walki z okupantem.Sprawozdanie z działań podjętych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.. Czas - Czas Fabuły 1812 - 1937 i miejsce akcji - różne miejsca ale przede wszystkim w Bejgole 4.Muszę napisać jak wygląda pan Kleks z lektury "Akademia pana kleksa" Opis ma być napisany własnymi słowami Musi być wstęp rozwinięcie i zakończenie..

Przypomnij sobie, czym jest sprawozdanie z lektury.

Uwzględnia się: tytuł, autora dzieła (także dodatkowe informacje o autorze), główne wątki, najważniejsze wydarzenia, własną ocenę tekstu.. Należy określić, czego będzie ono dotyczyć.. Wstęp.. Biblioteka musiała zadbać o uzupełnienie dotychczasowych lektur w dodatkowe woluminy dla uczniów szkoły oraz nie należy zapominać, o pozostających w szkole klasach ósmych, które oczekiwały .W sprawozdaniu potrzebne są słowa nazywające następstwo czasowe, np. na początku, następnie, potem, później, dalej, z kolei, na zakończenie, i oceniające (opisujące twoje uczucia i wrażenia), np. świetnie, ciekawie, atrakcyjnie, nudno, przeciętnie, usypiająco, stracony czas.Przydatność 85% Sprawozdanie z lektury "Siłaczka" Ostatnio przeczytaną przeze mnie książką jest nowela "Siłaczka".. Wzór 3: Sprawozdanie z lekcji Sprawozdanie z lekcji - wzór.. - przewodnik (UWAGA: Pisanie pracy z filozofii jest nieco inne niż pisanie innych prac naukowych.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.Warto pamiętać, że sprawozdanie powinno być napisane stylem informacyjnym.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Odpowiedzieć na pytania: kto?. Powinno zawierać następujące informacje:Sprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. to było za wydarzenie, kiedy?. Część informacyjna - dane o książce : autor - Kornel Makuszyński, tytuł, rok wydania - 1951, wydawnictwo - Nasza Księgarnia 2..

Sprawozdanie z lektury: 1.Przedstaw książkę.

miało miejsce, gdzie?. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. 3.Napisz krótko o treści.. Uważam, że .Jedna to zbliżona do dziennikarskiego reportażu relacja z wydarzeń życia codziennego, imprez, wycieczek, itd.. Pierwszy akapit.. Jeżeli jest to konieczne, podaj dokładne dane liczbowe, imiona lub .Sprawozdanie z lektury -'CHŁOPCY Z PLACU BRONI.. Sprawozdanie musi być pisane w stylu chronologicznym, każde wydarzenie po kolei.Dobór faktów należy do ciebie.Dowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. Na okładce tej pozycji najczęściej pojawiają się mur, krokodyl, szlachcic, zamek lub szabla - wszystkie te motywy odgrywają ważną rolę w utworze.Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).Napisz sprawozdanie z ostatniej klasowej wycieczki.. Jest to ten element pracy, w którym przedstawia się własny pogląd na opisywane wydarzenie i dzieli się swoimi przemyśleniami.Jak napisać sprawozdanie?.

Zobacz też: Rozprawka - jak napisać rozprawkę?

Napisz szczegółowy plan wydarzeń z punktami do książki KłamczuchaJeżeli dochody z majątku nie przekraczają prawdopodobnych kosztów utrzymania i wychowania pozostającego pod opieką, sąd opiekuńczy może zwolnić opiekuna od przedstawiania szczegółowych rachunków z zarządu; w wypadku takim opiekun składa tylko ogólne sprawozdanie o zarządzie majątkiem.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie.. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Napisał ją Stefan Żeromski żyjący w latach 1864- 1925, autor wielu opowiadań, nowel i powieści.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawozdanie z lektury Quo Vadis.. Miejscem akcji noweli jest Obrzydłówek oraz pobliska wieś, w której pracowała i umarła Stanisława Bozowska.. (co to jest za zdarzenie, które relacjonujesz?, kiedy miało miejsce?, gdzie się odbywało?, kto brał w nim udział?). 2.Wymień bohaterów.. Jak pisała Pani Katarzyna, żaden przepis .. Drugi akapit.Uważam, że książka została napisana w przystępny sposób.. W piątek, 10 października uczniowie naszej klasy Ib pod opieką wychowawczyni - Eweliny Kozdry i nauczycielki plastyki - pani Emilii Szewczyk udali się na planowaną od wielu miesięcy wycieczkę do Warszawy.. Proszę czekać.. 2Podobnie należy napisać sprawozdanie z książki.. Ta lekcja ma wam pomóc przypomnieć i usystematyzo.Mam napisać sprawozdanie z lektury pt. ,,Szatan z siódmej klasy ''.. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Gatunek literacki - Powieść 3.. Myślę, że dokument doskonale opisuje chłopców, którzy są godni naśladowania.. brał udział w wydarzeniu, co?. Na pewno ta lekcja pomoże wam na sprawdzianie, w pracy domowe.Na egzaminie ósmoklasisty z polskiego może się trafić zadanie, w którym będziecie musieli napisać recenzję.. Się odbyło, dlaczego?. Przybliża obraz społeczeństwa w czasie okupacji.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Język i fabuła utworu.. Opinia o dziele.. którzy nie okazywali bojaźni, nabrałem do powieści szacunku i przestałem traktować ją jak zwyczajną lekturę.. Druga natomiast, jako sprawozdanie z lektury, audycji czy przedstawienia jest pokrewna recenzji.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 4.Wymień wady i zalety książki.. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .Jak napisać pracę z filozofii?. Lektury szkolne stanowiły 68% zakupionych książek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt